Genç bir hastaya kornea naklini başarıyla gerçekleştiren doktor, katarakt tanısı konulan 68 yaşındaki hastanın her iki gözünü de başarılı bir şekilde ameliyat ederek vitrektomi ve katarakt ameliyatı gerçekleştirdi.

Kornea nakli ameliyatı, göz sağlığını ve fonksiyonunu etkileyen temel sorunlardan biri olan kornea hastalıklarının tedavisinde önemli bir adımdır. Dr. Muhammet Derda Özer, kornea nakli ameliyatını başarıyla gerçekleştirerek hastanın görme ve yaşam kalitesini artırdı. Doktorun dikkatli planlaması sayesinde ameliyat sonrası dönemde iyileşme hızlı ve güzel olur.

Ayrıca yaşlı bir hastanın her iki gözündeki kataraktın alınmasına yönelik operasyonlar da büyük bir titizlikle gerçekleştirildi.Katarakt, göz merceğinin bulanıklaşması sonucu yaşla birlikte görme düzeyinin azaldığı bir hastalıktır.Tedavi sırasında Famax Medikal Turizm ekibi, hastalara tüm hastane işlemlerinde ve organizasyonel süreçlerde destek vererek, her türlü sorularında yardımcı oldu. Bu da hastaların burada kaldıkları süre boyunca kendilerini daha rahat hissetmelerini sağladı.